Výrazy ze hry Blackjack

Blackjack je v podstatě obdobou oblíbené české hry oko bere nebo jednadvacet. Základem je dosažení určitého počtu, vytvořeného z karet, ideální je pak číslo dvacet jedna. Velmi oblíbenou metodou je jakési předčasné počítání, které může vést k odhalení soupeřovi taktiky a také odkrytí jeho čísel. Znáte tuto skvělou karetní hru? Jistě ano, alespoň pokud hovoříme o české klasice Oko bere. Možná jste se ale setkali s některými výrazy z této hříčky, kterým jste poněkud nerozuměli. Snad pomůže jejich menší přehled a vysvětlení.

  • Stand – Hráč neodebírá žádnou kartu, zůstává stát nebo ukončuje hru. Z anglického výrazu Stát.
  • Hit – Výraz pro vzetí další karty od krupiéra nebo rozdávajícího. Z anglického výrazu úder.
  • Double– Zdvojnásobení sázky. Hráč obdrží od rozdávajícího poslední kartu a ukončuje hru. Z anglického výrazu dvojitý.
  • Split– Rozdělení nebo též zdvojnásobení sázky v případě, že má hráč dvě karty stejné hodnoty
  • Stand off– Nerozhodné ukončení hry, hráč má stejný počet jako krupiér. Sázka se vrátí, je možné ji použít v další hře.

Even Money

Jestliže se hráči podaří dosáhnout blackjack a rozdávající má první kartu eso, nabízí rozdávající takzvané even money. Jsou to vyplácené peníze v poměru 1:1. Pokud tuto nabídku hráč přijme, nehrozí mu nebezpečí, že rovněž krupiér dosáhne blackjacku. Znovu tak hra končí nerozhodně, podobně jako v případě Stand off.

Pokud ovšem hráč nepočítá správně karty, může se taková nabídka stát nevýhodnou.

Blackjack v casinu Sloty

Naučte se také skvělou hru Blackjack

Jak vidíte, v blackjacku se najdou některé méně známé výrazy, které si však velmi záhy osvojíte a brzy se z vás stane zkušený hráč. Jisté je, že to není vůbec složité, což ale neznamená, že není třeba cvik a trénink. Naopak, ty jsou zcela nutné, abyste zvládli počtářské strategie a rozvíjeli svou schopnost předvídat.